Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Zemřel kapitán stříbrné chilské jedenáctky Ladislav Novák

Ladislav Novák
Ve věku 79 let zemřel dnes ráno v Ostředku u Benešova kapitán stříbrného týmu z fotbalového mistrovství světa v roce 1962 v Chile Ladislav Novák. Rodák z Loun patřil v padesátých a šedesátých letech k nejlepším obráncům světa, zároveň byl fotbalovým gentlemanem, který nebyl nikdy vyloučen. 

Levý obránce se stal jednou z klíčových postav pražské Dukly v éře Josefa Masopusta, v jejímž dresu osmkrát slavil mistrovský titul. V reprezentaci sehrál 75 zápasů, z toho 71 s kapitánskou páskou. Byl na třech mistrovstvích světa a vedle stříbra z Chile získal i bronz na mistrovství Evropy v roce 1960.

Po skončení hráčské kariéry se stal trenérem a na začátku sedmdesátých let vedl krátce i československou reprezentaci. S Duklou získal další titul jako trenér v roce 1982.

Posledních pět let strávil Ladislav Novák v léčebně dlouhodobě nemocných v Ostředku u Benešova a kvůli nemoci se nezúčastnil ani letošních oslav Masopustových osmdesátin.

21.03.2011Komentáře

1 komentářů:
  • 21.03. 12:52, Karel Brousek

    DIIIKY LADO,TAKOVYCH JE DNES VELMI,MALO OBRANCU,CO BY NEMELY CERVENOU KARTU,SKVELE JSTE REPREZENTOVAL NASI ZEMI,MNOHO LIDI NA VAS BUDE VZPOMINAT JAKO NA SKVELEHO HRACE A CLOVEKA A JA SE K NIM PRIPOJUJI,SBOHEM LADO VZPOMINA KAREL BROUSEK


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se