Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Zemřela legenda francouzského filmu Annie Girardotová


Ve věku devětasedmdesáti let zemřela v Paříži slavná francouzská herečka Annie Girardotová. Filmová hvězda především 70. a 80. let trpěla v poslední době Alzheimerovou chorobou. Zprávu o hereččině úmrtí oznámila její vnučka Lola Vogelová, kterou citovala agentura AFP.

Ukradli torzo Jupitera. Annie Girardotová hrála několikrát i s Philippem Noiretem.

Kariéra Girardotové začala v roce 1960, kdy ji italský režisér Luchino Visconti obsadil do role mladé prostitutky ve filmu Rocco a jeho bratři. Obdržela řadu filmových cen, například v roce 2000 převzala nejvýznamnější francouzské ocenění César za vedlejší roli ve snímku Pianistka režiséra Michaela Hanekeho.

Do povědomí odborné i divácké veřejnosti se dostala svými rolemi ve filmech jako Stará panna, Není kouře bez ohně, Něžné kuře, Jeden hot a druhý čehý, Sukničkář, Ukradli torzo Jupitera, Černý talár pro vraha, Nečekaná zrada, Bídníci 20. století či Jak sbalit super kost.

Slavná Annie Girardotová při návštěvě Prahy.

Při natáčení slavného Viscontiho snímku Rocco a jeho bratři se Girardotová setkala se svou velkou láskou a pozdějším manželem Renatem Salvatorim. "Toho krásného muže jsem měla bláznivě ráda. První noc jsem spala v hotelu. A druhý den u něho...," zavzpomínala později.

Za Salvatoriho byla Girardotová provdaná od roku 1962 až do jeho smrti v roce 1980, i když řadu z těchto let žili každý po svém; Salvatori měl dokonce dítě s jinou ženou a také Girardotová měla své avantýry, například s režiséry Norbertem Carbonneauxem nebo Claudem Lelouchem či s hercem Bernardem Fressonem. Mezi její lásky patřil rovněž zpěvák Jacques Brel: "Jacques v mém životě znamenal hrozně moc. Rozesmával mě, ale taky rozplakal," svěřila se slavná herečka, která pobývala opakovaně i v Česku, v jedné ze svých autobiografií.

28.02.2011Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se