Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Horolezec padal ze skály 305 metrů, našli ho zdravého.Horolezec padal ze skály 305 metrů, našli ho zdravého, jak bádá nad mapou

Musíte mít opravdu tuhý kořínek, abyste po pádu z výšky několika set metrů hned vstali, oklepali se a začali hledat cestu ven ze šlamastiky. Pětatřicetiletý Adam Potter měl při výstupu na skotskou horu Sgurr Choinnich Mor (1094 m.n.m.) i obrovskou porci štěstí. Po dosažení vrcholu hory totiž ztratil stabilitu a spadl o více než 300 metrů níže. Přežil však ve zdraví.

Potter vystupoval na horu Sgurr Choinnich Mor v sobotu brzo odpoledne, ve skupině 24 horolezců. K pádu došlo krátce po druhé hodině odpoledne, přičemž zbytek skupiny okamžitě zavolal záchrannou službu. Na místo byla povolána záchranná helikoptéra, která se měla pokusit muže najít. A to se také ve 14.35 podařilo.

Na palubě vrtulníku byl i pozorovatel, voják Tim Barker. Ten popsal, že pilot helikoptéry se snažil letět ve směru horolezcova pádu. O nějakých 305 metrů níže pak skutečně posádka helikoptéry spatřila stojícího muže, který se rozhlížel okolo sebe.

"Opravdu jsme si ani chvíli nemysleli, že by mohlo jít o hledaného muže, protože stál na nohou, pročítal si mapu a nad tím byla série tří strmých útesů a ostrých hran. Zdálo se to být nemožné. Pak jsme stoupali výše a v trajektorii jeho pádu jsme spatřili různé předměty, které ve svém 'letopádu' poztrácel," uvedl Barker.

Byl v šoku, že žije

Z helikoptéry byl následně spuštěn lékař, který se vydal ošetřit šťastného muže. Ten byl údajně v silném emočním šoku a byl nadšený z toho, že je naživu. Utrpěl pouze několik drobných řezných ran a odřenin a menší pohmoždění hrudníku.

Záchranář muži pomáhal přesně 305 metrů pod vrcholkem a po chvíli rozhodl o jeho leteckém převozu do nemocnice v Glasgow, kvůli obavám z vnitřních zranění. Ta se ovšem nepotvrdila a šťastlivec byl po sérii vyšetření propuštěn domů.

09.02.2011Komentáře

1 komentářů:
  • 11.02. 00:45, Tomáš Hloch

    Tomu říkám silná dávka štěstí a adrenalinu


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se