Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Zemřel britský zpěvák Gerry Rafferty

Gerry Rafferty


Zemřel britský zpěvák Gerry Rafferty:zpěvák,kterého jsem měl moc rád....

Britský zpěvák Gerry Rafferty, který se v roce 1978 proslavil hitem Baker Street, zemřel po dlouhé nemoci ve svých 63 letech. Informoval o tom v úterý večer jeho agent.

"Mohu potvrdit, že Gerry k velkému zármutku zesnul," sdělil bez dalších podrobností zpěvákův agent Paul Charles. Rafferty údajně zemřel doma v kruhu rodiny. Podle britských médií měl problémy s alkoholem a ležel v nemocnici v jihoanglickém Bournemouthu s onemocněním jater.

Folkový a rockový hudebník ze Skotska zahájil svou hudební kariéru v londýnském metru. S kapelou Stealers Wheel v roce 1972 nazpíval hit Stuck in the Middle With You, který oprášil Quentin Tarantino ve fim Gauneři z roku 1992. Píseň se údajně dočkala více než čtyř milionů vysílání do éteru.

Moje nejoblíbenéjší......

Kapela Stealers Wheel se rozpadla v roce 1975, ale o tři roky později Rafferty vydal sólové album City to City, jež obsahovalo i hit Baker Street se slavným saxofonovým motivem. Prodaly se miliony kusů této desky.

Americká organizace BMI loni v říjnu uznala, že počet hraní písně Baker Street ve světových rádiích překonal hranici pěti milionů. Časopis Rolling Stone ji zařadil do žebříčku 100 nejlepších kytarových skladeb všech dob. Píseň je známá také z řady coververzí, například od rockové kapely Foo Fighters.

Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

16.01.2011Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se