Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Povodně, mrazy i sněhové bouře

Záplavy v Austrálii

Povodně, mrazy i sněhové bouře

Zatímco Austrálii sužují nejhorší povodně za poslední desítky let, počasí dělá neplechu i na dalších kontinentech. Například Evropu sužují mrazy, Spojené státy zápolí na východě s pozůstatky sněhové kalamity a na západě s vánicemi ve vyšších polohách (a s vydatnými dešti v nižších).
V Severním Irsku popraskalo kvůli nebývalým mrazům vodovodní potrubí a firmy ho nestačí opravovat. Ještě v pátek zůstávalo bez vody na 32 tisíc lidí, některým přitom vodovod praskl už před Štědrým dnem. Německo prožívá nejmrazivější prosinec za posledních 40 let. Průměrné teploty za tento měsíc jsou o 4,3 stupně nižší než dlouhodobý průměr.
Zatímco silniční i letecká doprava mrazy zatím zvládá, problémy hlásí vodní doprava. Po zamrzající Odře z uplynulých dní má nyní problémy významný kanál Mohan-Dunaj na severu Bavorska. V uplynulých dnech už tu v ledu pár lodí uvázlo a provozovatelé se obávají, že budou muset trasu až do oblevy uzavřít.
Megapole New York na východním pobřeží USA se stále ještě vzpamatovává z následků velké sněhové bouře v uplynulých dnech. Na západním pobřeží USA zápolí Kalifornie, Arizona a Nevada s chladnými bouřemi, které přinášejí do vyšších poloh sníh a do nižších déšť způsobující povodně.
Povodně hlásí také Brazílie či Egypt. V jihoamerickém státě už kvůli dešťům zahynulo nejméně 20 lidí. Egypt hlásí nejméně sedm obětí na životech, jež mají na svědomí povodně v jižní části země.

31.12.2010Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se