Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Guardiola bude Barcelonu trénovat ještě 21 a půl roku, doufá vedení


Guardiola bude Barcelonu trénovat ještě 21 a půl roku, doufá vedení

Trenér fotbalistů Barcelony Pep Guardiola může podle prezidenta klubu Sandra Rosella prodloužit smlouvu o kolik let bude chtít. Katalánský celek by rád napodobil skotského kouče Alexe Fergusona, který vede Manchester United přes 24 let.

"Chtěl bych, aby byl Guardiola barcelonským Fergusonem a potom Beckenbauerem," citovala agentura Reuters Rosella. "Prostě aby se po ukončení trenérské kariéry stal prezidentem klubu," přirovnal Guardiolu k bývalé hvězda Bayernu Mnichov, která je nyní čestným prezidentem německého klubu. 

Devětatřicetiletému Guardiolovi vyprší po sezóně smlouva a podle Rosella s vedením zatím o jejím prodloužení nejednal. "Nevidím v tom problém. Ví, že může prodloužit smlouvu o tolik let, o kolik bude chtít," uvedl funkcionář. "Kdybych si měl vsadit, tak dám peníze na to, že zůstane. Pep je z Barcelony, dýchá pro klub a rozumí mu. Pro něj je vždycky na prvním místě klub. Proto je jiný než ostatní," dodal. 

Guardiola vede Barcelonu dvě a půl sezóny a během nich s klubem získal osm trofejí včetně loňského triumfu v Lize mistrů. Osmašedesátiletý Ferguson před týdnem překonal rekord Matta Busbyho v podobě 24 let, jednoho měsíce a 13 dní na lavičce United a stal se nejdéle sloužícím trenérem klubu. S Manchesterem skotský kouč vyhrál jedenáct ligových titulů, pětkrát Anglický a čtyřikrát Ligový pohár a dvakrát ovládl Ligu mistrů. Aby tedy Guardiola splnil přání svého šéfa, musel by na lavičce katalánského celku strávit dalších 21 a půl roku.

26.12.2010Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se