Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

8.12.1980 Den kdy byl zavražděn John Lennon


John Lennon 9.10.1940-8.12.1980

Vražda jednoho z bývalých členů Beatles nejenže naprosto otřásla hudebním světem a nadobro zhatila pokusy o znovuobnovení nejslavnější kapely všech dob, ale znamenala i revoluci v chápání bezpečnosti celebrit. Jinými slovy, do prosince 1980 by ani sebeslavnějšího umělce nenapadlo mít osobní strážce.Po této tragédii vypukla panika a bodyguardi se stali normou.Například Paul McCartney – druhý slavný Beatle – ještě rok po vraždě odmítal vystupovat na koncertech,v obavách, že on bude „další na řadě“.

John Lennon patřil k členům legendární skupiny The Beatles.Proslavil se však také jako malíř,herec,spisovatel a politický aktivista.Zemřel přesně před 30 lety rukou vraha Marka Davida Chapmana.


Deset let po rozpadu legendární britské skupiny The Beatles byl čtyřicetiletý John Lennon zavražděn,pár hodin po autogramiádě kde se podepsal i svému vrahovi.

Chapman na policii vypovídal,že vraždu začal plánovat tři měsíce před činem.Několik let navštěvoval psychiatra a trpěl pocitem méněcennosti.Několikrát uvedl,že vraždou známé osobnosti se chtěl proslavit.Jedním z motivů Chapmana byl prý Lennonův výrok,že Beatles jsou slavnější než Ježíš.Jindy Chapman prohlásil,že zpěváka zabil proto,že sám nic neznamenal a chtěl,aby si jej lidé všimli."Měl celý svět na řetězu a já jsem cítil,že nejsem ani jeho článkem," vysvětloval.

08.12.2010Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se