Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Další útočící žralok v Egyptě, tentokrát už zabíjel


V egyptském Šarm aš-Šajchu zaútočil žralok na šnorchlující Němku a zabil ji, uvedla BBC s odkazem na egyptské úřady. Je o pátý útok žraloka v oblasti oblíbené turisty, kam rádi jezdí i Češi.

Žralok asi sedmdesátileté ženě ukousl levou nohu a pravé předloktí, sdělily AFP zdravotnické zdroje v populárním turistickém letovisku na pobřeží Rudého moře. Agentura AP napsala, že žena zemřela bezprostředně po útoku. Neštěstí se stalo v moři v lokalitě luxusních hotelů Naama Bay.

Egyptské úřady povolily potápění v Rudém moře v oblíbeném letovisku, když byli ve čtvrtek uloveni dva žraloci, kteří měli zaútočit na turisty z Ruska a Ukrajiny. V úterý a ve středu byli při útoku žraloka těžce zraněni čtyři lidé. Po útocích bylo doporučeno nekoupat se a zakázáno potápění.

Žraloci měli na délku 2,25 a 2,5 metru a odpovídali popisu jednoho ze svědků tragédie. Pitva měla zjistit, zda nemají v žaludku zbytky lidské tkáně.

Podle ředitele úřadu pro ochranu přírody Sinajského poloostrova v obou případech zřejmě útočil jeden a týž žralok. Menší žraloci obvykle na lidi neůtočí.

05.12.2010Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se