Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Škrábe vám kočka nábytek?

Britská modrá kočka

Škrábe vám kočka nábytek? Odradí ji pepřový olej, stačí nízká koncentrace

Účinné složky z éterických olejů pomáhají nejen lidem, ale i zvířatům ke zklidnění či povzbuzení a odbourání stresu.Alespoň podle propagátorky aromaterapie u zvířat Michaely Švorcové se zvíře díky příjemné vůni cítí přirozeněji a může projevit svou povahu.

"Zkušenosti jsme nasbírali se zvířaty čtyřnohými i dvounohými, chlupatými, nahatými i opeřenými.Neznámou oblastí zůstala pouze terária a akvária.Ale kdo ví, třeba i nějaký had či chameleon bude jednou využívat účinných složek z éterických olejů," řekla Švorcová.

I zvířata mají své oblíbené a neoblíbené vůně

Aromaterapie se podle Švorcové dá použít u zvířat jak preventivně,tak k ošetřování základních zdravotních potíží i k odstranění problematického chování.Účinná látka se dostane do těla přes pokožku až do krevního oběhu nebo čichem. Může se jí také vystříkat pelíšek.

"Psychiku pejska zklidní levandulový nebo meduňkový éterický olej nebo růžové dřevo.Zkoušeli jsme to, reagují fantasticky a vyberou si svou vlastní vůni," řekla odbornice.Zvířata totiž mají podobně jako lidé své oblíbené či neoblíbené vůně.

Zvířata rozhodně odmítají pepřový olej, toho se ale také dá využít.Jednoduše s ním nastříkáte místa,kam zvíře nesmí.Pokud vám třeba kočka škrábe nábytek nebo gauč, pepřová vůně ji od toho určitě odradí.

Co se týká léčby, oleje se u zvířat užívají stejně jako u lidí k léčení rýmy a nachlazení.Protože ale psi a kočky vnímají vůně intenzivněji, koncentrace přípravku musí být slabší než u lidí.

Přípravky s přírodními oleji pomáhají podle Švorcové i alergikům; například dítě alergické na psa nebo kočku může být alergické na chemikálie v obojku či ve spreji proti klíšťatům a blechám. Když je zvíře ošetřeno přípravky s přírodními oleji, alergie u dítěte mnohdy zmizí.

04.10.2010 | Autor: Roman JadámekKomentáře

1 komentářů:
  • 12.07. 09:42, Broučánek

    Máme šplhadlo (takové - https://www.zooo.cz/skrabadlo-badalona-109cm-P6758/) a kočena nic neškrábe.


přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se