Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Zemřela chobotnice Paul, která se proslavila věštbami na fotbalovém MS

Populární chobotnice Paul vybrala jako vítěze letošního mistrovství světa v Jihoafrické republice Španělsko. (Reprofoto: Youtube.com)

Zemřela chobotnice Paul, která se proslavila věštbami na fotbalovém MS

Přesné prognózy výsledků na letošním fotbalovém mistrovství světa v Jižní Africe udělaly z chobotnice Paula prvotřídní senzaci. Ze slávy se ale těšil Paul jen pár dalších měsíců, v noci na úterý uhynul v akváriu v německém Oberhausenu.

Smutnou zprávu pro nespočet Paulových příznivců na celém světě oznámil manažer akvária Stefan Porwoll. „Zemřel přirozenou a poklidnou smrtí,“ uvedl Porwoll pro televizní stanici Eurosport. Paul se narodil v lednu 2008 v anglickém Weymouthu, slávu ale získal v Oberhausenu, odkud přesně předpověděl vítěze všech sedmi utkání německé reprezentace v Jižní Africe. Správně také tipoval výhru Španělska nad Nizozemskem ve finále šampionátu.

Paul vybíral vítěze volbou nádoby s potravou, na něž byly umístěny vlajky soupeřících mužstev. Série přesných tipů mu pak zajistila pozornost všech světových médií a agentur, po skončení turnaje přistály v Oberhausenu dokonce nabídky na Paulův „přestup“. A to za poměrně velké peníze, hodně o něj stáli například vítězní Španělé.

Němci ale Paula udrželi v Oberhausenu, zpráva o smrti chobotnice zaměstnance akvária zdrtila. „Všichni jsme ho milovali, bude nám opravdu moc chybět,“ doplnil

Chobotnice Paul
26.10.2010Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se