Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Pohár ČMFS

Pohár ČMFS vybojovali Severočeši: Teplice - Slovácko 1:0

Gól bosenského útočníka Mahmutoviče z úvodu druhého poločasu rozhodl o vítězství Teplic ve finále Poháru ČMFS. Svěřenci kouče Jiřího Plíška v něm porazili druholigové Slovácko 1:0.

Tepličtí fotbalisté s nablýskanou trofejí. Právě vyhráli Pohár ČMFS.

Druhému domácímu pohárovém triumfu teplických fotbalistů přihlížel v Praze na Strahově i reprezentační trenér František Straka, který Severočechy dovedl k vítězství v téže soutěži v roce 2003.

Nyní Tepličtí získali právo zahrát si ve 4. předkole o účast v Evropské lize, která je od nového soutěžního ročníku pokračovatelem Poháru UEFA.

Tepličtí fotbalisté se ve finále rozjížděli pomalu, ale jistě.

Po šanci Čtvrtníčka v úvodu zápasu, kdy teplický gólman šikovnou teč vyrazil, se hrálo hlavně ve středu pole, přičemž výpady Slovácka byly přece jen o něco nebezpečnější.

Čtvrthodina před přestávkou však patřila jednoznačně Teplicím, které si vytvořili tlak i šance. Hlavička Mareše šla těsně mimo, následnou dělovku téhož hráče brankář Filipko vyrazil, deset minut před poločasem poslal Lukáš tvrdou hlavičku na Filipkovo břevno.

Poté se opět vyznamenal Filipko, když zázračně zlikvidoval gólovou střelu Mareše, vzápětí se dostal k dorážce zblízka teplický Matula, ale minul. Pro fotbalisty Slovácka byla přestávka vysvobozením z nesnází.

Do druhé půle vstoupili tepličtí hráči stejně, jako tu první končili.

Už za tři minuty převahu zúročili, když Ljevakovičovu tvrdou střelu Filipko vyrazil jen před sebe a dorážející Mahmutovič zblízka skóroval. Bombou nastřelil Filipkovy nohy a míč se odrazil do sítě.

Dlužno však dodat, že největší paseku dělal v defenzivě Slovácka nesmírně živý, neúnavný a důrazný Mareš.

Fotbalisté Slovácka zvedli hlavy, snažili se útočit, ale jejich akce k šancím nevedly, protože narážely na pozornou teplickou obranu.

Zápas ale měl náboj až do konce, protože při jednobrankovém vedení neměli Tepličtí nic jistého. Těsný náskok ale aktivní hrou nakonec udrželi.

Teplice 1:0 (0:0) Slovácko

Góly:
48. A. Mahmutovič

Žluté karty:
18. Š. Vachoušek , 41. V. Vidlička , 80. J. Mareš
32. L. Fujerik , 38. J. Perůtka , 60. R. Formánek , 69. M. Kordula , 78. V. Ondřejka , 81. L. Kubáň , 90. O. Čtvrtníček

Rozhodčí: Kovařík - Mencl , Ubias
Počet diváků: 4820 (25% z kapacity 19336 diváků)

Odvety:Teplice:Sparta 1:0 na penalty 5:4,postupují Teplice
           Slovácko:Slávia 2:1postupuje Slovácko

Slávia-Slovácko 0:1

Sparta-Teplice 1:0

Semifinále:Sparta:Teplice,Slávie:Slovácko

Zápasy se hrají 6. a 13. května, Sparta úvodní zápas odehraje o den později. Letenský celek totiž čeká šlágr 26. kola Gambrinus ligy proti Ostravě.

Program čtvrtfinále - odvety:

Středa 22. dubna:
Ostrava - Slovácko 1:1  (první zápas 0:1, postupuje Slovácko)
Branka: 25. Mičola - 65. Bolf vlastní.
Plzeň - Sparta 0:3  (první zápas 0:0, postupuje Sparta)
Branka: 22. Kulič, 55. Kladrubský z pen., 60. Vacek.
Liberec - Teplice 0:2  (první zápas 0:0, postupují Teplice)
Branka: 55. Vachoušek, 71. Klein.
Slavia Praha - Zlín 3:0 (2:0)

Branky: 4. Pekhart, 25. M. Černý, 81. Besta. Rozhodčí: Jech. ŽK: M. Černý. Diváci: 3457. První zápas 0:0, postupuje Slavia.

Vítězové ČMFS.

Ročník Vítězný tým Účastníci finále Výsledek
1993/1994 FK Viktoria Žižkov AC Sparta Praha - FK Viktoria Žižkov 2:2, penalty 5:6
1994/1995 SK Hradec Králové SK Hradec Králové - FK Viktoria Žižkov 0:0, penalty 3:1
1995/1996 AC Sparta Praha AC Sparta Praha - FK Drnovice 4:0
1996/1997 SK Slavia Praha SK Slavia Praha - Dukla Praha 1:0
1997/1998 FK Jablonec 97 FK Jablonec 97 - FK Drnovice 2:1
1998/1999 SK Slavia Praha FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha 0:1
1999/2000 FC Slovan Liberec FK Baník Ratíškovice - FC Slova Liberec 1:2
2001/2002 SK Slavia Praha AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 1:2
2002/2003 FK Teplice FK Jablonec 97 - FK Teplice 0:1
2003/2004 AC Sparta Praha AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava 2:1