Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Harry Potter a princ dvojí krve


Harry Potter a princ dvojí krve

Pusťte si jako první video k novému filmu o Harry Potterovi. Šestý díl filmové série podle J. K. Rowlingové přijde do našich kin již v červenci.

 

Česká premiéra filmu je 16.7.2009

Film Harry Potter a Princ dvojí krve vypráví o tom, jakými způsoby upevňuje Lord Voldemort v lidském a čarodějném světě svou moc. Bradavice postupně přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí. Harry se právem obává, že největší nebezpečí číhá na chodbách čarodějné školy, a ředitel Brumbál jej proto začíná připravovat na poslední bitvu, která se kvapem blíží. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě a sprovodit ze světa. Brumbál také oslovil svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského a bezstarostného profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. Mezitím však dospívající studenti čelí útokům jiného zákeřného nepřítele – vlastním hormonům. Harryho to čím dál víc táhne k Ginny, v podobných citech se však zmítá i jeho sok Dean Thomas.

Tvůrci

Britský tvůrce David Yates, který režíroval i jeden z nejúspěšnějších filmů roku 2007, Harry Potter a Fénixův řád, stojí i za režií filmu Harry Potter a Princ dvojí krve. Snímek produkuje David Heyman, který podnítil vznik celé potterovské ságy. Neméně důležitým článkem je i jeho kolega, producent David Barron. Scenáristou filmu se stal Steve Kloves, jenž dosud napsal scénáře prvních čtyř Harryho dobrodružství. Stejně jako v předešlých případech je mu předlohou scénáře další díl potterovské série od slavné britské autorky J.K. Rowlingové.

Herci

Postavy mladých čarodějů Harryho Pottera, Rona Weasleyho a Hermiony Grangerové, kteří v boji s Lordem Voldemortem čelí novým výzvám, opět ztvárnili Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson. Ve filmu se dále objeví herci a herečky, které známe již z předešlých částí potterovské série: Helena Bonham Carter, David Bradley, Robbie Coltrane, Warwick Davis, Tom Felton, Michael Gambon, Alan Rickman, Maggie Smith, Natalia Tena, Julie Walters, David Thewlis, dále Evanna Lynch, Matthew Lewis a Bonnie Wright.

Hvězdnou hereckou sestavu dále doplní dva úspěšní herci, kteří se v sérii Harry Potter objevují vůbec poprvé – prvním je držitel prestižní ceny Oscar Jim Broadbent (Iris, Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň) ztvární profesora Horácia Křiklana, který Harrymu daruje starou knihu o lektvarech, jíž kdysi vlastnil Princ dvojí krve. Tato kniha je mladému čaroději neocenitelnou pomůckou. Druhým přírůstkem do rozvětvené herecké rodiny je Helen McCrory (Vášeň a cit, Královna), která si zahraje matku Drako Malfoye a zároveň sestru zlé Bellatrix Lestrangeové, Narcissu Malfoyovou.

Film Harry Potter a Princ dvojí krve bude celosvětově uveden pod hlavičkou studia Warner Bros. Pictures, a Warner Bros. Entertainment Company.

Dvd obal

21.04.2009Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se