Nehoda byla hasičům ohlášena krátce po desáté hodině. Brzdná dráha v prachu na cestě před přejezdem napovídala, že řidič vlak zřejmě viděl na poslední chvíli. Zastavit už ale nedokázal a vjel na koleje přímo před vlak. Náraz byl natolik silný, že auto odhodil pod násep trati a poničil je natolik, že dveře fordu zůstaly na nárazníku.

:. Vlak automobil z kolejí odhodil.
FOTO: Milan Vojtek, Právo

V místě, kde do kabiny auta vnikl nárazník, seděl jeden ze spolucestujících, který utrpěl vážná zranění. Po vyproštění jej dopravil vrtulník do nemocnice, na následky zranění ale muž zemřel. Další spolujezdkyni zdravotníci stabilizovali a převezli ji do nemocnice. Řidič vyvázl jen s minimálním zraněním. Dechová zkouška u něj i u strojvedoucího vyloučila požití alkoholu.

Ten chlap byl úplně mimo, ani nedokázal říct, koho vlastně v autě vezl.svědci události

"Ten chlap byl úplně mimo, ani nedokázal říct, koho vlastně v autě vezl, vypadal, že je zfetovaný,“ řekli lidé, kteří se po nehodě shromáždili na místě střetu. A protože si toho povšimli i policisté, navíc se ve vraku auta povalovaly nepoužité jednorázové injekční stříkačky, následovala i zkouška na drogy.

"Zkouška na alkohol byla u účastníků nehody negativní, test ale potvrdil u řidiče auta amfetamin,“ uvedl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník. "Orientační test řidiče automobilu na ovlivnění návykovými látkami je pozitivní,“ dodal i Michal Miklenda z Drážní inspekce (DI). Případ si proto převzali kriminalisté.

Škodu na motorovém voze vyčíslili zástupce DI předběžně na osmdesát tisíc korun, stejnou částku napočítal i na zničeném autě. Provoz na trati byl přerušen od 10.00 hodin až do 12.50 hodin.