Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Skupina U2 ma svoji ulici.


Newyorský starosta pojmenoval ulici po irské kapele U2

Newyorský starosta Michael Bloomberg dočasně přejmenoval jednu z ulic na Manhattanu po irské rockové skupině U2. Část 53. ulice v Midtown Manhattan se bude týden jmenovat U2 Way. Bloomberg tak ocenil vydání dvanáctého studiového alba U2 nazvaného No Line On The Horizon.
Frontman irských U2 Bono v New Yorku. Kapela hraje celý týden v talkshow Davida Lettermana (3. března 2009) 

Frontman irských U2 Bono v New Yorku. Kapela hraje celý týden v talkshow Davida Lettermana (3. března 2009)

Kapela navíc tento týden pět dní vystupuje v noční talkshow komika a moderátora Davida Lettermana, čímž propaguje nové album. Je to poprvé, kdy v populárním Lettermanově pořadu vysílaném televizní stanicí CBS a v Česku dostupném na kabelové AXN, celý týden vystupuje nějaký hudební interpret.

U2 nahrávali No Line On The Horizon poměrně dlouho a několikrát odložili datum vydání. Materiál natočený s producentem Rickem Rubinem v roce 2006 odložili stranou. Přibrali pak staré spolupracovníky Briana Ena a Dannyho Lanoise a začali znovu nahrávat v létě 2007 v Maroku. Loni a začátkem letošního roku album dokončovali ve studiích v Dublinu, New Yorku a Londýně.

První studiové album U2 po pěti letech sklízí zatím spíš příznivé kritiky, ale irským hudebníkům považovaným za největší rockovou skupinu současnosti se nepodařilo se singlem z nové desky prorazit do čela britské hitparády.

Album No Line On The Horizon přitom provázela masivní reklamní kampaň, která celé týdny připravovala půdu před jeho vydáním.

Část materiálu, který se nedostal na No Line On The Horizon, má koncem roku vyjít jako "doprovodné" album. Členové skupiny řekli americkému listu The New York Times, že tato ještě nepojmenovaná deska má mít "meditativnější tón".

04.03.2009 | Autor: zdroj:idnes a youtubeKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se