Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Brückner skončil

Konec Brücknera u Rakouské reprezentace.
Karel Brückner
 

Poté, co trenér Karel Brückner prohrál s rakouskou reprezentací třetí zápas za sebou, bylo jeho odvolání na spadnutí. "Když naposled v únoru prohrál přípravný zápas se Švédskem, tak už kritika jeho tréninkových metod, vztahů s médii, defenzivní filozofie a fakt, že prakticky žádné ligové zápasy nesledoval osobně, jenom sílila," připomněl deník Österreich.
Karel Brückner

List Kurier se zase pozastavil nad dvojí verzí Brücknerova konce. Konec českého kouče na lavičce rakouské fotbalové reprezentace uvádí titulkem "Propuštění trenéra made in Hollywood".

Zatímco nový prezident Rakouského fotbalového svazu Leo Windtner tvrdí, že konečné rozhodnutí padlo po pondělním telefonickém rozhovoru s Brücknerem, podle samotného trenéra došlo k ukončení smlouvy už minulý týden.

"Pokud věříme Brücknerovi, tak se svaz propuštění trenéra snažil v posledních dnech dramaturgicky prodat jako svou vlastní zásluhu. Jak jinak se dá vysvětlit, že Windtner v sobotu bezprostředně po svém oficiálním uvedení do funkce Brücknerovu pozici jen zpochybnil, ale navzdory formálnímu ukončení smlouvy ho ještě neoznačil za bývalého trenéra?" podivuje se Kurier.

Šéf svazu byl navíc podobně tajnůstkářský i nadále. Tvrdil, že před telefonátem s Brücknerem nechce nic předjímat, i když odvolání nevyloučil. Kurier připomněl, že devětašedesátiletý kouč nemohl pokračovat také kvůli chronickým problémům se zády.

"Je pravda, že Brückner kvůli zdravotním problémům odešel do penze," napsal.

Už po loňském mistrovství Evropy, na němž vedl českou reprezentaci, se mluvilo o Brücknerově odchodu do trenérského důchodu. O měsíc později však překvapivě přijal rakouskou nabídku.

Jeho angažmá u rakouské reprezentace nakonec trvalo jen sedm měsíců, které podle deníku Österreich vyvolaly rozporuplné pocity. "První dva zápasy pod tímto Čechem přinesly velké naděje. Ale po počáteční euforii přišlo velké rozčarování," uvedl list.

Rakušané pod Brücknerovým vedením nejprve remizovali s přípravném utkání s Itálií a pak slavně porazili v kvalifikaci Francii, ale jiný zápas už nevyhráli. Porážka s Litvou a Srbskem a remíza na Faerských ostrovech výrazně snížila šance Rakušanů na úspěch v boji o postup na mistrovství světa 2010.

03.03.2009 | Autor: zdroj:idnesKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se