Deník

zde najdete všechno možné, od hudby, sportu, přírodě atd..........

Bobule 2

Úspěšná komedie Bobule se na podzim dočká pokračování.


Bobule

Bobule

Mikulov - Letní romantická komedie Bobule, která loni přilákala do kin 360 tisíc diváků a stala se tak třetím nejnavštěvovanějším českým filmem, se letos dočká volného pokračování. Natáčet se bude v létě podle scénáře Tomáše Holečka, do kin by měl snímek nazvaný 2Bobule přijít v říjnu. Před kamerou se objeví Lukáš Langmajer, Tereza Voříšková, Kryštof Hádek a další.

Po debutujícím Tomáši Bařinovi se režie ujme ruský filmař Vlad Lanné, který byl za svůj snímek Happy End oceněn na Art Film Festivalu v Trenčianských Teplicích a také na Famufestu.

Film nazvaný podle kuličky hroznového vína jakožto základu pozdějšího lahodného moku byl příběhem dvou sympatických mladých podvodníčků, kteří z Prahy utečou na Moravu. Teprve ve svérázném vinařském prostředí si uvědomí, co vlastně chtějí. Ve volném pokračování se hlavní hrdina jako vinař-začátečník pustí do vrcholného umění - slámového vína. Nejen, že selhává, ale po příchodu svého kumpána přijde i o svou milou a musí se hodně snažit, aby ji získal zpět.

Kromě toho, že Bobule byly po Jakubiskově Bathory a Hřebejkově Nestydovi třetím nejnavštěvovanějším domácím snímkem loňského roku, měly úspěch na festivalech. Odnesly si cenu diváků z plzeňského Finále, byly oceněny na Festivalu evropských úsměvů v Mladé Boleslavi a Kryštof Hádek jako herec zabodoval na přehlídce Novoměstský hrnec smíchu.

2Bobule nebo Bobule 2 ? Dočkáme se už letos.

2Bobule nebo Bobule 2 ? Dočkáme se už letos.

Můžeme se těšit na pokračování úspěšného filmu Bobule. Celý film je už zainvestován a jeho tvorba je v plných obrátkách. Natáčení oznámili na začátku uplynulého víkendu v Mikulově na Břeclavsku producenti Adam Dvořák z distribuční společnosti Bioscop a Tomáš Vican.

Začínající vinař se pokouší dělat slámové víno, které je výsadou až zkušených odborníků. Jak to dopadne a co to způsobí, o tom bude volné pokračování romantické komedie Bobule. Název bude zformátován do výrazu jakoby druhá nebo dvě bobule, nepsáno slovy, ale s arabskou dvojkou, tedy 2Bobule.

Podle ekonomického deníku E15 se Českým a moravským vinařům zalíbilo podnikat ve filmové kinematografii. Původní film Bobule v předloňském roce byl natolik úspěšný, že se skoro všichni původní partneři i letos podílejí na tvorbě druhého dílu. Ten by se měl objevit už letos v říjnu v kinech. Celková výše investice by se měla pohybovat podle informace E15 okolo 25 milionů korun, což je o čtvrtinu více než předloni. Z toho 30% poskytne Vinařský fond České republiky, který počítá stejně jako v prvním díle, že film podpoří vinařskou turistiku a ukáže na kvalitu tuzemského vína. Další investice přikládá minimální garance investora, komerční televize (probíhá jednání s Novou), samotní producenti a další reklamní a jiní partneři.

zdroj: ČTK

24.02.2009 | Autor: zdroj:ČTKKomentáře

1 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se